
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 15.4 mm |
| Width | 7.5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 24 |
| Height | 2.65 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 2.35 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 24 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | 3-State |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Number of Channels | 8 |
| Number of Bits | 8 |
| Turn-On Delay Time | 9.8 ns |
| Operating Supply Current | 80 µA |
| Quiescent Current | 80 µA |
| Propagation Delay | 6.7 ns |
| High Level Output Current | -24 mA |
| Low Level Output Current | 24 mA |
| Logic Function | Transceiver, Translator |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Direction(Counting Sequence) | Bidirectional |
| Number of Outputs | 8 |
| Number of Output Lines | 8 |
| Number of Input Lines | 8 |
Stock: 1411
Distributors
pcbx
Unit Price$1.26444
Ext.Price$1.26444
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.26444 | $1.26444 |
| 10 | $1.09517 | $10.95170 |
| 25 | $1.07636 | $26.90900 |
| 50 | $1.05545 | $52.77250 |
| 100 | $1.03495 | $103.49500 |
| 300 | $1.01485 | $304.45500 |
| 500 | $0.99514 | $497.57000 |
| 1000 | $0.57623 | $576.23000 |
| 3000 | $0.55709 | $1671.27000 |
| 5000 | $0.53860 | $2693.00000 |
